Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

10 afaceri pentru femei. Cele mai promitatoare business-uri in 2018

de Alina Constantinescu 12 Dec. 2017 8853
3.96 din 13 voturi
RATING UTILIZATORI
59% dintre cititorii acestui articol l-au considerat folositor
38% dintre vizitatorii nostri citesc cel putin 3 articole pe zi
41% dintre cei care ne citesc au o afacere de succes

Din ce in ce mai multe femei tinere isi deschid propriile afaceri, atat din dorinta de a-si suplimenta veniturile, cat si pentru ca isi pot stabili singure programul de lucru. Si, mai presus de toate, nu mai muncesti pentru salariu, ci pentru profit, pentru profitul tau personal! Un profit foarte frumos, care iti permite o viata fara griji financiare si care te indreptateste sa spui: "Am facut o treaba buna. Sunt mandra de mine!"

Cand te gandesti la afaceri pentru femei, nu se poate sa nu iti vina in minte ideile de confectionare a bijuteriilor, de infiintare a unui magazin online cu haine sau deschiderea unui salon de infrumusetare.

Mary Kay Ash, fondatoarea Mary Kay Cosmetics, a intrat in afaceri mergand din usa in usa pentru a vinde carti. Debbi Fields, ale carei magazine (Mrs. Fields) sunt prezente acum in 23 de tari, a facut primii bani la nici 20 de ani, oferind fursecuri cu ciocolata gatite chiar de ea. Bette Nesmith Graham, inventatoarea pastei corectoare (liquid paper), a inceput fabricarea produsului ei in propria bucatarie.

CD-ul 10 afaceri pentru femei te ajuta sa acumulezi rapid lucruri noi, exact lucrurile concrete de care ai nevoie pentru un start reusit, incepand cu lucrul esential: insasi ideea de afaceri pe care iti vei construi succesul!

1. Afacere cu dulciuri de casa/candybar pentru diverse evenimente?

2. Afacere cu accesorii si bijuterii cu motive traditionale (genti, cercei, coliere, papioane)

3. Afacere cu fete de perna decorate cu mileuri

4. Afacere cu martisoare si marturii handmade (nunti, botezuri) (...detalii aici >>)

5. Ghid turistic pentru straini

6. Impachetari cadouri (cutii personalizate, cosuri pentru cadouri)

7. Wedding Planner (Organizator de nunti)

8. Realizarea de cosmetice naturale (...detalii aici >>)

9. Painting pentru petreceri de copii

10. Realizarea de genti handmade din reviste


„Realizarea primului meu demachiant (100% natural) a mers impecabil. Si nu va pot descrie senzatia pe care am avut-o cand l-am folosit si mi-am dat seama ca reusisem sa produc la mine in bucatarie ceva care putea concura cu succes cu produsele comercializate in marile hypermarketuri.” spune Daniela P., economist, Bucuresti.
 
„Am citit materialul dvs. despre accesorii si bijuterii cu motive gandindu-ma ca voi lucra impreuna cu fetita mea. M-am indragostit efectiv de toate produsele si ideile pe care le-am descoperit acolo. (…) E clar ca, acolo unde exista maini talentate si imaginatie bogata, lucrurile incep sa curga firesc spre dezvoltarea unei afaceri.” mai spune Ana-Maria S, asistenta medicala, Bucuresti.

„Ghidul dvs. despre organizarea de nunti a constituit imboldul de care aveam nevoie pentru a ma lansa in aceasta activitate. Sunt pasionata de nunti, sunt atenta la toate detaliile si ador sa iasa totul perfect. Aveam doar nevoie de informatii profesioniste care sa ma introduca in acest domeniu, iar ghidul dvs. mi le-a oferit. Va multumesc.” explica Maria G, web designer, Timisoara.

Parcurge cele 10 oportunitati prezentate pe CD-ul 10 Afaceri pentru femei, alege-o dintre ele pe cea care te inspira cel mai mult si pune-o pe picioare, transformand-o in AFACEREA TA!  
 


Tags: afaceri pentru femeiidei de afaceri femeiafaceri simpleafacere handmade

Urmareste-ne pe Google News

Votati articolul

Rating:
Nota: 3.96 din 5 - 13 voturi.

Articole conexe

Top 3 idei de afaceri simple si cu bani putini

de Alina Constantinescu
14 Dec 2016
Daca nu ai prea multi bani la dispozitie si cauti idei de afaceri mici, pentru care sa ai clienti garantat, iata unele dintre cele mai bune optiuni...

4 idei de afaceri simple si profitabile

de Alina Constantinescu
16 Nov 2016
Din ce in ce mai multi oameni aleg sa lucreze pe cont propriu, de la domiciu. Un plan bine pus la punct este calea sigura spre succes. Daca iti...

Mica afacere handmade intr-un satuc din Hunedoara - productie de sapun natural

de Zenobia Badescu
07 Oct 2014
Cantalare Calin, in varsta de 56 ani, din Lesnic, judet Hunedoara: "Am ales sa fac sapunuri naturale pentru ca imi doream sa demarez o afacere mica...

Cele mai potrivite 13 idei de afaceri pentru femei, in 2024!

de Idei de afaceri
02 Ian 2024
Deschiderea unei afaceri pe timp de criza poate fi cea mai buna decizie pentru cineva care aspira sa ajunga antreprenor. Pandemia de Covid-19 a...

Aboneaza-te GRATUIT la Newsletter-ul Idei de afaceri

Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
 
Adauga adresa de email si vei primi GRATUIT raportul special

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016




Rentrop ∧ Straton

Citeste Raportul Special GRATUIT

Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
 
Adauga adresa de email si vei primi GRATUIT raportul special

Idei de AFACERI 2024







[x]