Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

20 de citate inspirationale despre afaceri, vanzari si succes!

de Ilinca Dobrescu 28 Mar. 2014 8345
5 din 3 voturi
RATING UTILIZATORI
37% dintre cititorii acestui articol l-au considerat folositor
46% dintre vizitatorii nostri citesc cel putin 3 articole pe zi
29% dintre cei care ne citesc au o afacere de succes

Richard Branson, Albert Einstein, Zig Ziglar, Jeff Bezos... Iata doar 4 dintre cele mai remarcabile personalitati de la care incercam sa invatam cat mai mult. Si, cateodata, un simplu gand ne este de ajuns. Un simplu citat motivational ne poate ajuta sa ne inspiram si sa ne descoperim determinarea de a actiona!

Iata citatele care va vor inspira in afaceri, replici celebre care va duc mai rapid la ceea ce inseamna succesul pentru voi:


"Pentru a avea succes, trebuie sa ai inima in afacere si afacerea in inima" - Thomas Watson Sr

"Ideile marete se confrunta deseori cu o opozitie violenta din partea mintilor mediocre" - Albert Einstein

"Cel mai bun angajat este un barbat de 35 de ani, care are 40 de ani de experienta in domeniu." - Bill Gates

"Nu poti cladi o reputatie bazandu-te pe ceea ce o sa faci pe viitor" - Henry Ford

"Una dintre calitatile principale ale unui antreprenor este perseverenta; sa nu renunti doar pentru ca ai dat peste un obstacol sau pentru ca altii iti spun ca esti nebun. Esti nebun si ar trebui sa fii mandru de asta. Nu renunta la lucrurile in care crezi!" - Trip Hawkins

„Am gresit cateva subiecte la examen, dar prietenul meu le-a facut pe toate corecte. Acum el e inginer la Microsoft si eu detin Microsoft."  - Bill Gates

"Lucrurile de care ne temem cel mai mult in companii - fluctuatiile, dezechilibrele, tulburarile - sunt principalele surse ale creativitatii" - Margaret J. Wheatley.

Daca puteti imbunatati vietile oamenilor, o sa aveti o afacere prospera". - Richard Branson

"Cea mai buna cale de a invata este studierea succeselor si esecurilor din industria ta." – Donald Trump

"In viitor afacerile vor fi de doua feluri – pe Internet sau deloc."   - Bill Gates

“Fara pasiune nu ai energie, fara energie nu ai nimic.” – Donald Trump

"Curiozitatea vizavi de viata, in toate aspectele ei, consider eu ca este secretul marilor creatori" - Leo Burnett.

"Succesul e un profesor prost. Ii amageste pe oamenii inteligenti cu ideea ca nu vor pierde niciodata."    - Bill Gates

"Cand te aventurezi intr-o afacere, ia in considerare cel mai pesimist scenariu si urmeaza-ti calea. "Ai putea spune - OK, ma simt atat de prost, incat o sa imi pun casa la ipoteca". "Am facut asta de doua-trei ori, impotriva vointei sotiei mele." - Richard Branson.

"Cand supravietuiesti unui esec, dobandesti mai multa incredere in tine. Esecurile reprezinta o cale excelenta de invatare... dar trebuie mentinute la minimum" - Jeffrey Immelt

"Toti am cunoscut in viata diverse catastrofe. A fi in stare sa razi de ele e sanatos si util. Intoarce in avantajul tau micile probleme pe care le intampinam cu totii in viata." – Donald Trump

"Orice ai face, fii diferit – acesta este sfatul pe care mi l-a dat mama si nu ma pot gandi la un sfat mai potrivit pentru un antreprenor. Daca esti diferit, vei iesi in evidenta." - Anita Roddick

„Cand eram tanar, credeam ca banii si puterea ma vor face fericit. Aveam dreptate."  - Bill Gates

"Daca angajatii iti vad si percep energia, ii va influenta puternic."  – Donald Trump

„Cei mai suparati clienti ai tai sunt cea mai mare sursa de inspiratie."  - Bill Gates


sursa foto: www.freegreatpicture.com




Tags: citate motivationalecitate despre afacericitate despre succes

Urmareste-ne pe Google News

Votati articolul

Rating:
Nota: 5 din 5 - 3 voturi.

Articole conexe

10 Citate motivationale puternice despre succes

de Camelia Diaconu
23 Mai 2019
Am spus mereu faptul ca citatele motivationale au un impact major asupra psihicului. In cazul de fata, citatele motivationale despre succes te pot...

Top 15 cele mai puternice citate motivationale

de Camelia Diaconu
26 Mar 2019
In extrem de multe cazuri, citatele motivationale au fost si sunt o lectie din care am invatat ca trebuie sa luptam mai departe pentru a ne atinge...

Citate motivationale care te inspira in afaceri

de Camelia Diaconu
19 Dec 2019
Inspirația, creativitatea si gandirea pozitiva sunt calitatile esentiale pe care orice antreprenor trebuie sa le stapaneasca. Inainte de a investi...

Top 10 citate motivationale care inspira orice viitor antreprenor

de Camelia Diaconu
02 Ian 2020
Daca te-ai decis sa intri in lumea afacerilor, dar ai multe momente de teama si ganduri care iti afecteaza starea de spirit, atunci iti prezentam...

Aboneaza-te GRATUIT la Newsletter-ul Idei de afaceri

Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
 
Adauga adresa de email si vei primi GRATUIT raportul special

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016




Rentrop ∧ Straton

Citeste Raportul Special GRATUIT

Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
 
Adauga adresa de email si vei primi GRATUIT raportul special

Idei de AFACERI 2024







[x]