Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

3 motive care te indeamna sa optezi pentru o afacere inedita: Mobilier Original!

de Victor Oancea 18 Nov. 2013 2872
5 din 1 vot
RATING UTILIZATORI
61% dintre cititorii acestui articol l-au considerat folositor
38% dintre vizitatorii nostri citesc cel putin 3 articole pe zi
41% dintre cei care ne citesc au o afacere de succes

Ai toate motivele din lume sa vii cu o idee de afacere inedita si apoi sa o pui in practica cat mai rapid. Si fiindca timpul tau este scurt si noi nu putem sa iti dam sa citesti un roman, iti vom arunca din mers doar 3 motive care sa te faca sa realizezi ca acum este momentul sa intri in mediul de afaceri.

Si poate ca nu vei incepe o afacere cu mobila originala, insa o afacere tot trebuie sa incepi. Realizeaza ce iti place sa faci si care este activitatea pe care te vezi practicand-o pentru tot restul vietii. Se poate sa fie realizarea de bijuterii sau design vestimentar. Se poate sa fie agricultura ecologica sau administrarea unei ferme, o firma de consultanta sau un centru de traduceri.

Pana la alte idei de afaceri, haideti sa discutam si despre cea de a realiza piese inedite de mobilier! Iata si cele 3 motive care te indeamna sa alegi o astfel de afacere:

1. Piesele de mobilier reprezinta o bogatie reala pentru cei cu dare de mana.
Nu toti, doar putini oameni pot aprecia o piesa de mobilier realizata de profesionisti.

In principiu, unii nu se multumesc cu pal si nici cu plastic sau alte materiale din care vedem acum ca se tot realizeaza sistemele de depozitare. Unii inca mai vor lemn si altii nu se tem sa incerce nici alte materiale, cu singura conditie ca rezultatul sa fie original.

2. Piesele de mobilier vor fi mereu la nivel inalt de cerere. Cat timp poti sa stai cu aceeasi mobila in casa? Chiar si pe timp de criza, vei dori o noua masuta de reviste si chiar un postament pentru carti. Vrei o noptiera cocheta si alte zeci de piese de mobilier in format neconventional, evident!

3. Piesele de mobilier pe care le vei realiza pot fi vechi produse carora sa le aduci transformari majore. Putina culoare si lumina pentru materiale “de aruncat” schimba universul de locuit!

"Voiam o afacere mai altfel. Ceva deosebit. CD-ul „Cum poti confectiona mobila pentru casa si gradina cu costuri minime din materiale reciclabile” mi-a deschis drumul. Imi doresc sa fac asta. Nu mai e nevoie sa sondez terenul, sa pierd timpul cautand altceva. Aceasta lucrare contine toate informatiile de care am nevoie. Voi experimenta intai pentru casa si gradina mea. Lucrez deja la un scaun si pot sa va spun ca sunt de-a dreptul incantat.!" ... Mai multe opinii aici >>>



Tags: mobilaafacere cu mobilierafaceri cu mobilaafaceri profitabile

Urmareste-ne pe Google News

Votati articolul

Rating:
Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole conexe

Avantaje si dezavantaje pentru 3 idei de afaceri profitabile

de Florin Amariei
09 Iul 2019
Am observat in ultima vreme un apetit crescut al cititorilor nostri pentru idei de afaceri profitabile, asadar ne-am hotarat sa va prezentam avantaje...

4 idei de afaceri profitabile in mediul rural

de Florin Amariei
19 Nov 2019
Gasesti mai jos 4 idei de afaceri profitabile in mediul rural si pe care le poti dezvolta folosind fonduri europene. In primul rand, retinem ca...

5 tipuri de trandafiri de gradina cu care poti face afaceri profitabile

de Teo Manole
13 Mai 2016
In categoria trandafirilor vechi europeni de gradina, incadram cinci clase de trandafiri: Gallica, Damask, Alba, Centifolia si Moss. 1....

Din struguri, afaceri profitabile cu agurida si peltea - bunatati din natura

de Idei de afaceri
18 Mar 2015
Cu produse unice pe piata precum sucul de Agurida sau pelteaua de struguri Merdenchi, familia Grigoriu face astazi profit frumusel. Retete locale...

Aboneaza-te GRATUIT la Newsletter-ul Idei de afaceri

Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
 
Adauga adresa de email si vei primi GRATUIT raportul special

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016




Rentrop ∧ Straton

Citeste Raportul Special GRATUIT

Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
 
Adauga adresa de email si vei primi GRATUIT raportul special

Idei de AFACERI 2024







[x]