Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

6 CEO din diferite industrii releva provocarile anului 2019

de Florin Amariei 27 Mar. 2019 2493
4.3 din 5 voturi
RATING UTILIZATORI
67% dintre cititorii acestui articol l-au considerat folositor
35% dintre vizitatorii nostri citesc cel putin 3 articole pe zi
47% dintre cei care ne citesc au o afacere de succes

Lumea afacerilor e zilnic intr-o continua provocare, asadar cand vorbim de conducatorii unor afaceri internationale ne vom indrepta atentia inspre situatii de anvergura.

De la bani si pana la legislatie, temerile sunt multiple. Iata, asadar, ce spun 6 CEO din diferite industrii despre provocarile anului 2019.
 
Vivian Shen, CEO Juni Learning
In fiecare zi am de manageriat situatii mici care par a se ivi de nicaieri. Imi este destul de greu sa ma concentrez pe lucrurile de anvergura pentru anul 2019 momentan, insa un lucru stim ca este important: modul in care ne tratam clientii nu poate decat sa se imbunateasca cu fiecare experienta si serviciul pe care il oferim trebuie sa fie in permanenta impecabil. In plus, in 2019 ma voi ocupa personal ca fiecare angajat al companiei sa isi intelegea importanta rolului pe care il are si de ce e important ca fiecare dintre noi sa isi asume misiunea pe care o are.
 
Michael Steinmets, CEO Flow Kana
Industria canabisului este una plina de situatii provocatoare. De la reguli restrictive si pana la un banking eficient, avem zilnic probleme care necesita o rezolvare rapida. Realitatea, insa, este putin mai bruta. Va trebuie in permanenta sa fim cu un ochi la administrarea afacerii si cu celalalt la ce schimbari legislative apar. Cu siguranta, anul 2019 va fi unul in care mai multi angajati ai companiei noastre se vor familiariza cu procesul legislativ si institutiile legiuitoare. E important sa avem un parcurs lin pentru a putea achita salariile la timp si pentru a crea valoarea necesara pentru actionari.
 
Karla Monterroso, CEO Code2040
Compania noastra nonprofit este intr-o continua crestere. In 2019 ne asteptam la mai multe situatii sensibile privind resursa umana. Am observat de-a lungul anului trecut ca rabdarea persoanelor tinde sa scada. Majoritatea vrea sa acumuleze cat mai multe informatii fara sa le structureze logic pentru a le pune in aplicare cu usurinta. Ne vom adapta, insa nu va fi usor.
 
Michelle Nunn, CEO Care
Cea mai mare provocare a anului 2019 va fi cu siguranta sa pastrez acest momentum pe care il avem acum impreuna cu colegii mei. Razboiul impotriva saraciei trebuie sa continuie, iar misiunea noastra este acum mai importanta ca niciodata. Saracia extrema aproape ca s-a injumatatit in ultimii 20 de ani, dar mai avem mult progres de realizat. Una dintre marile noastre probleme va fi incalzirea globala. Din nefericire, aici vom fi cu totii afectati. Va trebui sa luam masuri rapid si sa le implementam! 
 
Falon Fatemi, CEO Node
Ne-am propus ca in 2019 sa ne rezolvam toate problemele legate de comunicare. Pentru ca procesul de rezolvare a task-urilor sa fie cat mai eficient si sarcinile sa fie impartite in mod corect, vom implementa cateva schimbari esentiale in ceea ce priveste modul in care relationam virtual. Pana la finalul anului, ne dorim sa ajungem la maximum de productivitate fara a avea situatii neplacute privind comunicarea.
 
Nicole Centeno, CEO Splendid Spoon
Banii. Va trebui sa adun foarte mult capital in 2019 si asta va fi cea mai mare provocare. Intr-acelasi timp este si un stres personal pentru ca imi doresc sa am un rezultat mai bun ca in 2018.
 
Putem observa, asadar, ca situatiil difera de la caz la caz. Noi iti dorim sa ai succes! 


Florin Amarieide Florin Amariei
Pasionat de extinderea orizontului serviciilor financiare si de schimb alternative, el lucreaza in cadrul IdeiDeAfaceri.ro inca din 2018 pentru a furniza cititorilor numai informatiile care conteaza cu adevarat.

Tags: ceoprovocari2019

Urmareste-ne pe Google News

Votati articolul

Rating:
Nota: 4.3 din 5 - 5 voturi.

Articole conexe

Elon Musk: Nu imi face placere sa fiu CEO-ul Tesla

de Florin Amariei
13 Iul 2021
Elon Musk a marturisit in fata instantei ca pozitia de CEO a Tesla nu ii aduce nicio placere. Procesul intentat de fonduri de pensii...

Bezos, CEO Amazon, va trimite prima femeie pe Luna

de Florin Amariei
07 Dec 2020
CEO-ul Amazon, Jeff Bezos, anunta ca va trimite prima femeie pe Luna cu ajutorul noii infiintate Blue Origin. Anuntul a fost facut prin...

INS: Exporturile si importurile, in scadere fata de 2019

de Florin Amariei
10 Aug 2020
INS raporteaza ca atat exporturile, cat si importurile se afla intr-o scadere simtitoare fata de aceeasi perioada din 2019. ”In perioada 1...

JTI: 78% din cifra de afaceri pentru 2019 reprezinta doar taxe

de Florin Amariei
20 Iul 2020
JTI Romania arata ca 78% din cifra de afaceri pentrul anul 2019 reprezinta doar taxe platite catre statul roman. Cifra de afaceri inregistrata de...

Aboneaza-te GRATUIT la Newsletter-ul Idei de afaceri

Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
 
Adauga adresa de email si vei primi GRATUIT raportul special

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016




Rentrop ∧ Straton

Citeste Raportul Special GRATUIT

Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
 
Adauga adresa de email si vei primi GRATUIT raportul special

Idei de AFACERI 2024







[x]