Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

10 citate motivationale pentru afaceri mai prospere!

de Adela Simonescu 15 Mar. 2013 3754
5 din 1 vot
RATING UTILIZATORI
28% dintre cititorii acestui articol l-au considerat folositor
56% dintre vizitatorii nostri citesc cel putin 3 articole pe zi
31% dintre cei care ne citesc au o afacere de succes

Multe citate celebre reusesc sa ne starneasca motivatia si entuziasmul intr-o masura hotaratoare pentru un start-up, pentru un shift al carierei, pentru un avant puternic. Si sunt multe astfel de replici memorabile care isi lasa amprenta asupra vietii noastre profesionale.

Iata doar zece astfel de citate motivationale care sa va starneasca entuziasmul pentru succes in afaceri si in cariera:

1. "Timpul tau este limitat, asa ca nu il irosi traind viata altcuiva. Nu te lasa incatusat de dogma - sa traiesti cu rezultatele gandirii altora. Nu lasa zgomotul opiniilor altora sa iti inece propria voce. Si ce este mai important, prinde curajul sa iti urmezi inima si intuitia. Ele deja stiu cumva ceea ce vrei sa devii. Restul este pe plan secund." - Steve Jobs.

2. "Toate visele noastre devin realitate daca avem curajul sa le urmam." - Walter Elias

3. "Cea mai mare motivatie a mea? Doar sa continuu sa ma auto-provoc. Vad viata ca pe o lunga perioada de educatie la Universitatea de care nu am avut parte niciodata. In fiecare zi invat ceva nou." - Richard Branson

4. "De fiecare data cand confirmi o dorinta sau o credinta, esti primul care o aude. Este un mesaj si pentru tine insuti si pentru ceilalti, cu privire la lucrul pe care il consideri a fi posibil. Nu te ingradi singur." - Oprah Winfrey

5. "Este in regula sa sarbatorim succesul, dar este mai important sa invatam lectiile esecurilor." - Bill Gates

6. "Esecul este simpla oportunitate de a incepe din nou, de data asta mai inteligent ... O afacere devotata in mod absolut catre servicii va avea o singura grija, cea referitoare la profituri. Vor fi jenant de mari." - Henry Ford

7. "Nu ai nevoie de o companie de o suta de persoana ca sa dezvolti acea idee." - Larry Page

8. "Iti ia 20 de ani sa construiesti o reputatia si cinci minute sa o distrugi. Daca te gandesti la acest lucru, vei vedea lucrurile dintr-o alta perspectiva." - Warren Buffett

9. "Am fost binecuvantat sa gasesc oameni mai destepti decat mine si care ma ajuta sa execut viziunea pe care o detin." - Russell Simmons

10. "Una dintre greselile uriase pe care le comit oamenii este ca incearca sa isi forteze un interes. Nu tu iti alegi pasiunile, ele te aleg pe tine." - Jeff Bezos



sursa citate: Entrepreneur.com

sursa foto: www.sxc.hu


Tags: citate motivationalecitate inspirationalecitate afaceri

Urmareste-ne pe Google News

Votati articolul

Rating:
Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole conexe

10 Citate motivationale puternice despre succes

de Camelia Diaconu
23 Mai 2019
Am spus mereu faptul ca citatele motivationale au un impact major asupra psihicului. In cazul de fata, citatele motivationale despre succes te pot...

Top 15 cele mai puternice citate motivationale

de Camelia Diaconu
26 Mar 2019
In extrem de multe cazuri, citatele motivationale au fost si sunt o lectie din care am invatat ca trebuie sa luptam mai departe pentru a ne atinge...

Citate motivationale care te inspira in afaceri

de Camelia Diaconu
19 Dec 2019
Inspirația, creativitatea si gandirea pozitiva sunt calitatile esentiale pe care orice antreprenor trebuie sa le stapaneasca. Inainte de a investi...

Top 10 citate motivationale care inspira orice viitor antreprenor

de Camelia Diaconu
02 Ian 2020
Daca te-ai decis sa intri in lumea afacerilor, dar ai multe momente de teama si ganduri care iti afecteaza starea de spirit, atunci iti prezentam...

Aboneaza-te GRATUIT la Newsletter-ul Idei de afaceri

Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
 
Adauga adresa de email si vei primi GRATUIT raportul special

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016




Rentrop ∧ Straton

Citeste Raportul Special GRATUIT

Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
Idei de Afaceri pentru 2024: 5 idei pentru Profit maxim
 
Adauga adresa de email si vei primi GRATUIT raportul special

Idei de AFACERI 2024







[x]